Ulotki wyborcze

Mimo, że w ostatnich latach kluczowe momenty kampanii decydują się w telewizji lub Internecie – ulotki wyborcze to nadal nieodłączny element każdej kampanii. Niezależnie czy wybieramy prezydenta, posłów czy burmistrza naszego miasta – zawsze za każdym kandydatem stoją plakaty, billboardy czy właśnie ulotki.
Dlaczego są one takie ważne w kampanii wyborczej? Wynika to z faktu, że często w swoich wyborach jesteśmy niezdecydowani. Nasze decyzje podejmujemy nierzadko podświadomie lub nieświadomie. Nierzadko o naszych wewnętrznych wyborach decyduje moment, przebłysk, impuls, który później przeradza się w przekonanie, do którego dopasowujemy docierające do nas kolejne fakty.

Impuls to rzut oka na przyjazną (lub nie) twarz kandydata na ulotce, którą wyciągnęliśmy ze skrzynki pocztowej. Impuls to przejrzenie pobieżnie głównych punktów programu wyborczego przed wyjściem do lokalu wyborczego. Wreszcie takim impulsem może być otrzymanie ulotki bezpośrednio z rąk kandydata. Dlatego mimo pojawienia się nowych mediów elektronicznych – klasyczna ulotka wyborcza w dalszym ciągu ma się dobrze.

Ulotki z minionych wyborów są też świetnym studium przypadku nad tym co przez wszystkie lata obiecywano Polakom z lewej i prawej strony sceny politycznej. Więcej o ulotkach wyborczych i drukowanych na nich obietnicach znajdziesz na stronie drukobietnic.pl