Tanie Ulotki ‒ produkt reklamowy wielu zastosowań

 

Tania ulotka to nie tylko kolorowy kawałek papieru wręczany na ulicy zawsze wtedy, kiedy spieszysz się na autobus i masz zajęte ręce. Ma o wiele szersze zastosowanie. Wystarczy odpowiedni projekt, aby ulotki zamienić w coś bardzo praktycznego.

Przede wszystkim warto pamiętać, że ulotki występują w bardzo wielu formatach. Popularne ulotki to A5 i A6, ale są także ulotki A7 czy A3, a nawet tanie ulotki składane. Druk ulotek bywa tanim i sprytnym sposobem na zaopatrzenie się w potrzebne materiały. Specjalistyczne produkty reklamowe na ogół nie są tanie z uwagi na użyte materiały. Tymczasem kreda błysk 130 g, czyli podłoże, na którym najczęściej drukuje się ulotki, jest dostępny na każdą kieszeń i bardzo dobrze się prezentuje. Istnieje zresztą wiele rodzajów podłoży, na których odbywa się druk ulotek: od najtańszego offsetu, przez intrygujący papier ekologiczny, po grubą kredę mat 350 g.

Wszyscy znamy oferty pizzerii i innych lokali serwujących dania z dostawą podrzucane do skrzynek w postaci ulotek. Ulotki są nieocenione w gastronomii. Na ulotkach, szczególnie składanych, można zlecić druk klasycznego menu, które znakomicie sprawdzi się np. w ruchliwym bistro. Gdy ulotka zużyje się, dotykana przez wiele rąk, nie szkoda jej wyrzucić i sięgnąć po kolejną. Ulotki mają przecież niską cenę i zwykle zamawia się je dużych ilościach. Jeden nakład może posłużyć przez cały sezon. Na ulotkach często drukuje się także oferty specjalne jako dodatek do dużego menu albo karty drinków. Istnieją specjalne, przezroczyste stojaki na pojedynczą ulotkę, w których można umieścić aktualne menu i postawić je na stole.

Z ulotek szeroko korzysta również turystyka. Ulotki składane stanowią znakomity nośnik informacji o obiektach noclegowych. Dobrze zaprojektowane, mogą pełnić funkcję atrakcyjnego prospektu. Ciekawym i nie wszystkim znanym sposobem wykorzystania ulotek na potrzeby turystyki są ulotki składane w mapę. Jeżeli chcemy w ciekawy sposób zaprezentować np. okoliczne atrakcje, najważniejsze zabytki w mieście, zoo czy park rozrywki, nie musimy inwestować w drogie rozwiązania kartograficzne. Wystarczy ulotka składana w mapę na papierze kredowym. Ulotki są też praktyczne przy organizacji imprez czy festynów. Można na nich wydrukować zaproszenia, czy przeprowadzić za ich pomocą akcję informacyjną.

Ulotki przydadzą się zresztą każdemu, kto prowadzi działalność handlową. Składane w harmonijkę, będą stanowić poręczny i zachęcający minikatalog produktów. Na ulotkach można zlecić druk kuponów rabatowych, podziękowań dla klientów i wiele innych rzeczy. Ogranicza Cię tylko pomysł, bo ulotki dają nieskończenie wiele możliwości.