Cena ulotki reklamowej

Dlaczego tyle ulotek ląduje w koszach całego miasta? Odpowiedź jest prosta. To wyśmienity sposób na rozreklamowanie swoich produktów i usług. Z takiej formy marketingu korzystają już niemalże wszyscy przedsiębiorcy. Nie ma znaczenia czy ich kapitał sięga milionów, czy to niewielka, jednoosobowa firemka. Co przekonuje ich do takiej właśnie reklamy? Cena ulotek. Tak! To jest ich główny atut.

Dziś niemalże do każdej dziedziny życia wkradają się nowe rozwiązania, nowe technologie, coraz to bardziej energooszczędne i wydajne. Nowości te również dotarły do drukarni. Dzięki zastosowaniu najnowszego sprzętu i świetnych rozwiązań technologicznych, drukarnie mogą sobie pozwolić na tak niskie ceny ulotek. Nawet prowadząc niewielkie przedsiębiorstwo z pewnością będziemy mogli sobie pozwolić na tysiąc czy nawet kilka tysięcy ulotek. To prawie żaden koszt, a zawsze większe prawdopodobieństwo, że przyciągniemy nowych klientów, którzy być może zostaną na dłużej. To bardzo ważne, zwłaszcza dla startujących przedsiębiorców. Na rynku trzeba w jakiś sposób zaistnieć. Nie ma lepszej metody, niż reklama bezpośrednia.

cena ulotki
cena ulotki

Jednak mimo niskiej ceny ulotek, warto rozważyć jak ona ma wyglądać, jakich argumentów użyć, aby adresat ulotki nie chciał jej wyrzucić za rogiem. Mniejsze szanse na przetrwanie mają ulotki marnej jakości, bez wyrazu, bez charakteru. Takie, które zawierają mnóstwo treści (bo akurat przedsiębiorca chciał zaoszczędzić i umieścić na niewielkim skrawku papieru niemalże całą swoją ofertę) również nie spotka się z akceptacją, nie będzie cieszyła się zainteresowaniem. Literówki – zmora byle jakich ulotek. Niby to nic ważnego, jednak w oczach klienta możemy stracić poszanowanie. Niechlujna ulotka może być odebrana, jako reklama niezbyt rzetelnego przedsiębiorcy. Adresat trzymając ulotkę w ręku musi uwierzyć, że trafiła mu się wyjątkowa okazja, musi poczuć powiew luksusu. Wtedy zatrzyma ją na dłużej, nawet, jeśli w danym momencie nie potrzebuje skorzystać z reklamowanych produktów.

Cena ulotek jest naprawdę bardzo niska. Jednak w tym przypadku, niska cena wcale nie musi świadczyć o kiepskiej jakości. Tym bardziej, że w tej kwestii dużo zależy od nas samych. Dobry pomysł na prezentację to podstawa. Później, po kolei dobieramy odpowiedni format – nie za duży, nie za mały, w sam raz skrojony na nasze potrzeby. Może być w formie harmonijki, składany, jako książeczka, wszystko zależy od naszych potrzeb. Kolejny etap, to podjęcie decyzji, jakiego papieru chcemy użyć do produkcji naszych ulotek, czy mają być wytrzymałe na warunki atmosferyczne, czy lepiej jak będą błyszczące czy matowe. To wszystko może się wydawać tak mało istotne, jednak to bardzo ważne elementy. Przecież nie zależy nam na tym, żeby ulotki wylądowały w koszu. Chcemy, żeby w jak największym procencie ludzie je zatrzymali i w odpowiednim czasie pojawili się w naszej firmie i skorzystali z naszych usług. Do tego wszystkiego jeszcze dobrze jest dołączyć strategiczne podejście do kolportażu i sukces murowany. Przy tak niskiej cenie ulotek, warto spróbować. Ryzyko jest żadne. To świetny sposób na rozreklamowanie swojej działalności gospodarczej, naprawdę niskim kosztem.